Farba roka 2021

Každoročne sa volí celosvetový farebný trend –  farba roka, ktorou sa potom nesie celý rok a určuje trendy nielen v móde ale aj v dizajnérstve.

Prvým pôvodným tipom na farbu roka bola Urban Bronze – čo je zmes hnedej, sivej a olivovozelenej farby – krásna, zemitá, vyžarujúca teplo, domov a prírodu. Nezaostávali ani ďalší poprední odborníci na farby a ďalšie tipy boli Brave Ground – je to nádherná hnedá farba s béžovým nádychom a Aegean Teal – čo je zmes modro-zelenej a šedej farby.

Očakávania sa tak úplne nesplnili, ale zasa nie sú až tak ďaleko. Posledné slová pre farbu roka padli na dve farby a to Illuminating – krásna jasná žltá farba a Ultimate Gray – neutrálna sivá.

Farba roka 2021 sú tentokrát dve farby.
Je to druhýkrát v histórii, keď boli vybrané dve farby (prvýkrát to bolo v roku 2016) a prvýkrát v histórii je to neutrálny odtieň farby.⁠

Sivá a žltá farba a ich odtiene, pričom ich spojenie je naozaj čarovné.

„Sivá aj žltá znamenajú hrejivé a optimistické spojenie, ako aj silu a pozitivitu. Je to príbeh farieb, ktorý zahŕňa hlbšie pocity premýšľania s prísľubom niečoho slnečného a priateľského,“ uviedla americká firma.⁠

Táto kombinácia má priniesť odolnosť, optimizmus, nádej a pozitivitu. Snažíme sa o reštart, obnovenie a znovunachádzame a pretvárame svoj obraz. ⁠

Sú to dve odlišné farby, ale spolu vyjadrujú posolstvo sily a nádeje.⁠

Sivá farba – je neutrálna farba, ktorá krásne dáva vyniknúť ostatným farbám, ale príjemne a nevtieravo. Zmierňuje, prináša pokoj a prekvapenie.⁠

Žltá farba – symbol Slnka, života, optimizmu a chuti do života, je to aktívna farba plná neviazanosti, slobody a túžby.⁠

Pre mňa je sivá farba úžasná, oslobodzujúca a milujem ju.. Naopak žltá farba je pre mňa veľká výzva, nakoľko je to jediná farba, ktorú som naozaj nikdy nenosila a nevlastnila.

Je to však nádherná kombinácia a musím sa priznať, že po žltej už „pokukávam“ druhý rok, avšak stále som sa neodvážila. Pravdepodobne prišiel čas a túto krásnu výzvu prijímam a idem do toto!⁠

Koncom minulého roka som si pripravila pre seba nový mikino-kabát v sivej farbe, ktorú už roky zbožňujem a veľmi rada nosím. jeho vnútro tvorí nádherná látka so vzorom magnólií na sivom podklade s jemnou žltou farbou na lupeňoch a k tomu minimalistické trblietky červenej farby.

Som pripravená na prvý pokus so žltou farbou.. Kto ide so mnou? 🙂

 

 

Dada Macháčková

Žena, ktorá objavila vo svojom živote kúzlo farieb a prostredníctvom nich byť sama sebou.. miluje používať dve bodky na konci vety, lebo vždy sa dá niečo doplniť..

Prepadla čaru krásnych látok, vzorov, príjemných kvalitných materiálov a začala šiť oblečenie a doplnky pre ženy na mieru ich duše..

Vytvorila projekt Sprirituálna móda pre dušu ženy, v ktorom sprevádza ženy farbami ich duše a pomáha im cítiť sa krásne, nájsť svoju jedinečnosť a podporiť ženskú krásu, ktorú máme každá v sebe a svojsky..

Svoje skúsenosti a poznatky chce šíriť ďalej medzi ľudí, ktorých farebná cesta láka a otvára im nové možnosti ako sa nielen podporiť, ale aj liečiť, či už telo alebo zranenú dušu..

Hovorí ženám: „Každá žena je krásna do takej miery, ako si dokáže dovolí..“

Sprievodca Spirituálnou módou

Nájdi si chvíľku čas a objavuj sama seba.. 

Sprievodca Spirituálnou módou pre dušu ženy Ti napovie a pomôže hľadať indície podľa ktorých zistíš, kto vlastne si, čo sa Ti naozaj páči a kde máš ukrytú svoju jedinečnosť..

"Nájdi svoju jedinečnosť! ..a buď sama sebou..

Komentáre