Individuálna farba roka

Každý rok sa celosvetovo volí farba roka – udáva sa farebný trend na celý nasledujúci rok. V duchu tejto farby sa potom nesie naše nastavenie a vnímanie bez ohľadu na to, či si to uvedomujeme alebo to nejako bližšie vnímame. Táto farba roka ovplyvňuje nielen módnych tvorcov, ale aj bytových či webových dizajnérov a iných tvorcov naprieč rôznymi odvetviami.

Ja som rok 2019 strávila takmer celý v modrej farbe. Veľmi ma priťahovala, akoby ma na niečo pripravovala.

A potom v roku 2020 to bola modrá farba, ktorá bola zvolená na farbu roka.
To sme ešte netušili, čo nás ten rok čaká a čo budeme riešiť nasledujúce roky našich životov.
Všetci – celý svet sme zrazu mali jednu spoločnú tému.

Ono to tak na svete aj nejako funguje. Nič sa nedeje len tam za hranicami. Všetko, čo sa niekde na svete stane, má vplyv aj na opačnú stranu našej zemegule.

Modrá je symbolom pokoja, harmónie, rovnováhy a s vychutnávaním sladkosti života. Keďže som modrou farbou bola ovplyvnená už rok dopredu a jej prítomnosť na mňa pôsobila veľmi príjemne, rozhodla som sa v tom pokračovať, viac precítiť farby a pozorovať, čo sa bude diať. Kúsky skladačky nenechali na seba dlho čakať.

Viac ako inokedy predtým som potrebovala nájsť dlho hľadanú harmóniu, pokoj a rovnováhu.

Potom prišli udalosti, ktoré nás všetkých zasiahli. Prišiel Covid a ja som pochopila.
Modrá farba – hľadanie širšej perspektívy, ukotvenie sa vo vlastnom svete, hľadanie pokoja a harmónie, ktorý máme všetci vnútri v sebe a užívanie si sladkosti života, aj keď navonok je zdanie úplne iné.

Krásne mi to všetko zapadlo. A zastavil sa mi čas.

Všetko, čo sa mi dovtedy zdalo nemožné, sa zrazu dialo. Boli sme všetci spolu celé dni. Boli sme viac v prírode, učili sme sa vnímať jeden druhého, vzájomné potreby, hranice, ktoré má každý z nás niekde inde nastavené.

Doslovný reštart života – ale pre každého úplne inak. Každý mal tú svoju vlastnú výzvu, s ktorou sa potreboval popasovať.

Modrá farba mi dala veľa a konečne som po rokoch hľadania objavila to, čo som hľadala a ešte oveľa viac.

Rok 2021 sa niesol v znamení žltej a sivej farby.

Sivú farbu nosím už roky a je to jedna z mojich základných farieb v šatníku. Mám ju v rôznych odtieňoch a veľmi dobre sa v nej cítim. Žltá farba bola pre mňa iný oriešok. Žltá farba bola jediná farba, ktorú som asi nikdy nenosila a po väčšinu svojho života som ju priam nenávidela. Obchádzala som ju oblúkom. No ale posledný rok (rok 2020) som sa nad ňou začala zamýšľať a priťahovala ma. Tak nenápadne a pomaličky. Až som neodolala sivej látke s magnóliami – mali jemne žlté lupene a jemné červené trblietky. Nádherná jemná súhra farieb. Nechala som ju a na jeseň som si z nej ušila mikino-kabát.

Je to láska dodnes a bol len začiatok mojej cesty k žltej radosti. Kabát som vďaka prevahe sivej farby nosila doslova ako druhú kožu. A tak som postupne žltú farbu zaraďovala do svojho každodenného života. Začiatkom jari som si ku kabátu kúpila žltú kabelku a čo chvíľa si žltá farba vybudovala svoje čestné miesto v mojom šatníku.

Musela som však prejsť rôznymi pokusmi ako to urobiť a vnímať, čo žltá farba robí s mojím vnímaním a emóciami. Pocítila som dôvody, prečo som túto farbu vo svojom šatníku nikdy nemala a prečo som sa jej tak vyhýbala. A zároveň som čoskoro pocítila alebo priam videla benefity žltej farby – farby slnka, radosti a lásky k životu.

Pre rok 2021 som si ako Individuálnu farbu roka zvolila fialovú farbu. Niečím ma volala a spomenula som si na svoje obdobie detstva, keď som túto farbu zbožňovala v akomkoľvek odtieni. Bol to nádherný pocit a chcela som ho zažiť znovu.
Ten rok bolo nesmierne náročné nájsť látku, či oblečenie fialovej farby. Tak som pre začiatok volila iné zvláštne a špecifické odtiene fialovej.

Ušila som mikino-kabát, ktorý konečne po dlhšom čase dostal svoj dizajn. Nemal byť môj, mal byť na predaj. Ale.. jedného dňa som potrebovala niečo nové na seba – niečo fialové – neodolala som, obliekla som si ho a už nevyzliekla. Pocítila som presne to, čo som potrebovala. Tú detskú radosť, keď dieťa vidí dúhu.

„Oblečenie je naša druhá koža.“ ..intuíciou sa nechaj viesť a oblečieš si to, čo práve potrebuješ..

Silu farieb, ktorú som celý život mala pod nosom, žila som ju každý deň a akoby som to nevnímala. Až doteraz – všetko do seba zapadlo a ja som popri svojom nadšení z tvorenia oblečenia našla aj pridanú hodnotu, ktorú poznám a žijem už celé roky.

Toto všetko by mala poznať každá žena bez ohľadu na to, aký vzťah má k móde. Pretože móda tu nie je na to, aby sme sa pretekali, kto má viac alebo lepšie. Móda, resp. oblečenie tu máme pre to, aby nás chránilo a podporovalo, nielen v danom ročnom období a funkčne k danej činnosti, ale aj ako naša druhá koža.

Vytvorila som Sprievodcu hľadaním farby roka – „Moja farba roka“, ktorý pomôže a ukáže cestu, ako sa v tom celom nestratiť a ako si správne zvoliť svoju individuálnu farbu roka.

Je to nádherná cesta a určite odporúčam ju vyskúšať.

Preto vám dávam možnosť si „Sprievodcu Moja farba roka“ stiahnuť ZADARMO a naštartovať svoj rok v podporujúcej farbe pre vašu dušu..

Farby výrazne vplývajú a ovplyvňujú naše životy, preto neváhajte a využite ich silu vo svoj prospech a začnite hneď. Nečakajte na potom, ale nájdite si pár minút pre seba a zmeňte svoj život k lepšiemu.

Stiahnite si sprievodcu, ktorý vám pomôže si vybrať vlastnú farbu roka, ktorá vás bude sprevádzať a pomáhať vám celý rok.

„Nájdi svoju jedinečnosť! ..buď sama sebou..“

individuálna farba roka

Stiahni si Zdarma sprievodcu >>

individuálna farba roka

Naštartuj a podpor svoj rok vlastnou farebnou cestou..
.. pre krajší a farebnejší život
.. pre Tvoju spokojnosť a harmóniu
.. pre viac úsmevov a dobrých pocitov

 

Dadka Macháčková

Žena, ktorá miluje používať dve bodky na konci vety, lebo vždy sa dá niečo doplniť..

Prepadla čaru krásnych látok, vzorov, príjemných kvalitných materiálov a začala šiť oblečenie a doplnky podľa seba..

Objavila vo svojom živote kúzlo farieb a prostredníctvom nich našla cestu, ako byť sama sebou..

Vytvorila projekt Sprirituálna móda pre dušu ženy, v ktorom pomáha ženám cítiť sa krásne, nájsť svoju jedinečnosť a podporiť ženskú krásu, ktorú máme každá v sebe a svojsky..

Hovorí ženám: „Každá žena je krásna do takej miery, ako si dokáže dovolí..“

Sprievodca Spirituálnou módou

Nájdite si chvíľku čas a nájdite sami seba.. 
Sprievodca Spirituálnou módou vám napovie a pomôže hľadať indície podľa ktorých zistíte, kto vlastne ste, čo sa vám páči a kde máte svoju jedinečnosť..

"Nájdi svoju jedinečnosť! ..a buď sama sebou..

Komentáre