Farba Magenta


Magenta alebo tiež fuchsiová farba je zmesou červenej a fialovej farby, je to výrazná sýta červeno fialová farba.

Anglický názov Magenta dostala táto farba podľa talianskeho mesta Magenta, kde sa v 19tom storočí odohrala veľmi krvavá bitka.

Názov Fuchsia nesie podľa kvetu Fuchsia.

Niektorí ľudia Magentu a Fuchsiu považujú za totožný odtieň a niektorí ľudia vidia rozdiel v tom, že Magenta je viac do fialova a Fuchsia má viac červenej.

 

 

V Goethovom učení o farbách práve magenta zohrala veľkú úlohu. Vravel, že je to nevídaná farba, pretože sa vo farbách dúhy vyskytuje len v skrytej podobe. Farba magenta by vznikla, ak by človek spojil oba konce dúhy, teda červenú a fialovú a výsledná zmes by bola práve Magenta.

Farba, ktorá v sebe spája silu a budúcnosť.

Pramení zo sily červenej farby a duchovnosti fialovej farby. Magenta je farba prechodu. Magenta je „neviditeľná farba“ farebného spektra, pretože je medzi červenou na jednom konci a fialovou na konci druhom. Spája v sebe vlastnosti oboch týchto silných farieb. Prepája miesta začiatku a konca, kde sa jeden životný úsek končí, tak sa zároveň tvorí nový životný úsek. Toto miesto vyplňuje magenta, kde odovzdáva silu pre ukončenie a zároveň započatie nového s vierou v budúcnosť. 

Ak sa vám do života vkradne táto nádherná farba je to znamenie, že ste pripravení vzdať sa starých zvykov a presvedčení a voľné miesto plníte novými. Znamená zmenu, potrebu odhodiť to, čo už nepotrebujeme, z čoho sme vyrástli a urobiť ďalší krok vpred. Pustenie tejto farby do života, aj keď len v podobe malého doplnku do vašej blízkosti, vám pomôže uskutočniť túto zmenu.

Mágia magenty spočíva v sile prameniacej z červenej farby a duchovnosti z fialovej.

Farba predstavujúca most medzi miestom, kde sa nachádzame a miestom, kde smerujeme.

Predstavuje starostlivosť o tých, ktorí sa starajú, o tých, ktorú všetku svoju energiu vkladajú do starostlivosti o druhých a teraz nastal čas, kedy oni sami potrebujú starostlivosť a regeneráciu. Veľmi jemným spôsobom dodáva energiu a vnáša lásku do nášho energetického systému. Magenta nám pomáha zistiť, aké máme úlohy a smer v živote. Vedie nás k sebapoznaniu.

Magenta na telesnej úrovni posilňuje obličky a nadobličky. Pomáha ľudom, ktorí sú citovo nevyrovnaní alebo ľuďom s násilníckymi sklonmi.

Pomáha nám vytvárať v živote chvíle, kedy sme vyrovnaní – posilňuje a energizuje a zároveň zmierňuje a ukľudňuje. Pomáha nám zostať cieľavedomými a naďalej investovať svoju energiu správnym spôsobom a smerom, kde sa staráme aj o malé záležitosti, ktoré s nami súvisia a veľké sa môžu postarať aj samé o seba.

Keď sa rozpadne rodina je magenta výbornou pomocnou rukou, kde prináša energiu potrebnú na ujasnenie a usporiadanie drobností našich životom, ktoré by sme inak odsunuli na bok bez povšimnutia. Magenta pomáha naplniť láskou, pozornosťou a starostlivosťou o drobnosti všedného dňa.

Pôsobí plným harmonizujúcim spôsobom na intelekt a inštinkt. Otvára nám kvality vedomia a pochopenia na všetkých úrovniach. Uľahčuje nám cestu do hlbokej meditácie a pomáha, keď treba spracovať a zvládnuť veľmi obtiažne skúsenosti.

Magenta je najvyššou formou ružovej farby, tj. jej vystupňovaním, kde schopnosť dávať a brať bezpodmienečnú lásku sa stáva silnou potrebou a zároveň istotou v živote.

Uistenie Magenty: „Verím, že sa všetko na dobré obráti.“

 

Kladné vlastnosti: otvorenosť zmenám, dospelosť, schopnosť organizovať si svoj čas

Záporné vlastnosti: nadradenosť, prehliadanie názorov iných a neistota

spirituálna móda pre dušu ženy

Pravidelne v Tvojom maily každý týždeň..

Nenachaj si ujsť nové články, informácie, návody a inšpirácie, ako pohladiť svoju dušu, skrášliť svoje telo a rozžiariť farbami svoju jedinečnú cestu.. 

Mám pre Teba pripravený podporujúci systém, ktorý Ti ukáže cestu, ako byť sama so sebou spokojnejšia a ako vnímať svoj svet a svet okolo seba láskavejšie..

Prihlásiť sa k odberu

 

Dada Macháčková

Žena, ktorá objavila vo svojom živote kúzlo farieb a prostredníctvom nich byť sama sebou.. miluje používať dve bodky na konci vety, lebo vždy sa dá niečo doplniť..

Prepadla čaru krásnych látok, vzorov, príjemných kvalitných materiálov a začala šiť oblečenie a doplnky pre ženy na mieru ich duše..

Vytvorila projekt Sprirituálna móda pre dušu ženy, v ktorom sprevádza ženy farbami ich duše a pomáha im cítiť sa krásne, nájsť svoju jedinečnosť a podporiť ženskú krásu, ktorú máme každá v sebe a svojsky..

Svoje skúsenosti a poznatky chce šíriť ďalej medzi ľudí, ktorých farebná cesta láka a otvára im nové možnosti ako sa nielen podporiť, ale aj liečiť, či už telo alebo zranenú dušu..

Hovorí ženám: „Každá žena je krásna do takej miery, ako si dokáže dovolí..“

Sprievodca Spirituálnou módou

Nájdi si chvíľku čas a objavuj sama seba.. 

Sprievodca Spirituálnou módou pre dušu ženy Ti napovie a pomôže hľadať indície podľa ktorých zistíš, kto vlastne si, čo sa Ti naozaj páči a kde máš ukrytú svoju jedinečnosť..

"Nájdi svoju jedinečnosť! ..a buď sama sebou..

Komentáre