Modrá farba

Január a február sú mesiace začiatku roka. Zima je v plnej sile, obvykle v týchto mesiacoch sneží. Sneh je studený rovnako ako modrá farba. Preto som ako predstaviteľa týchto dvoch úvodných mesiacov v roku priradila modrú farbu.

Príroda oddychuje je to čas obnovy a prípravy na prebudenie do nového roka, života a nových farieb.

Obdobie uvoľnenia, kľudu a mieru.

Modrá farba pripomína nekonečnú dennú alebo nočnú oblohu.

Povzbudzuje nás sa pozerať na veci zo širšej perspektívy, rozširovať naše myslenie a otvoriť tok našej komunikácie, či už navonok alebo vo svojom vnútri.

Je farbou pohody a vyváženosti a môže poslúžiť ako kotva. Prináša pocity pokoja a mieru pre ľudskú dušu.

Súvisí tiež so sebapoznaním a jasnosťou. Kobaltový odtieň modrej má tiež výborné vlastnosti pri podpore komunikačných schopností. Pomáha s koncentráciou, čo je v dnešnej dobe mimoriadne dôležité.

V roku 2020 bola kobaltová modrá farba farbou roka. A dnes môžem povedať, že vybrať modrú farbu, ako farbu roka naozaj malo svoj význam. Rok 2020 bol mimoriadne náročný, myslím, že pre všetkých. Ľudia hľadali nové „kotvy“ v životoch, ktoré sa prevrátili úplne naruby. Všetci ľudia potrebovali pocit pokoja a mieru. Potrebovali dostatok koncentrácie, aby našli v mimoriadnych udalostiach dôležité hodnoty a piliere pre ďalšie fungovanie, pokračovanie alebo znovuzrodenie.

Modrá farba nám taktiež pomáha zvýrazniť pocit ženskosti. O ženskosti sa v posledné roky veľa rozpráva. Aby ženy našli v sebe nehu, emócie, lásku a silu – svoju ženskú podstatu. Aby sa opäť stali múzy pre svojich mužov. Aby sa znova stali Ženami a priniesli do aktuálne ešte stále viac mužského sveta viac lásky, pohody a pohľadu, že sa vecí dajú aj inak ako prikladať dôraz len na cieľ, výkon, silu a moc.

Modrá farba skrýva v sebe nehu, dôveru, lásku, oddanosť a sladkosť – všetko to, čo  ženy potrebujú v sebe objaviť a posilniť.

Tmavá modrá farba sa používa ako elegantná alternatíva čiernej, prípadne sivej. Považuje sa za neutrálny odtieň, ktorý sa vo svojej jednoduchosti veľmi dobre kombinuje.

Vedeli ste, že pôvodne boli homole cukru balené do modrého papiera?

Nebolo to len tak. Áno práve tu bol dôraz na sladkosť, dôveru a nehu, ktorú nám sladkosti ponúkajú.

 

Bledomodrá farba pôsobí harmonicky, upokojujúco. Vyhľadávajú ju ľudia, ktorí sú romantickí, emocionálni a duchovne založení.

Bledomodrá farba v kombinácii krásneho ženského strihu pôsobí harmonicky, upokojujúco, presne tak, ako to častokrát prevažne my cyklické ženy v zime potrebujeme.

Pre zvýraznenie  a ukotvenie môžete použiť kombináciu bledomodrej a tmavomodrej farby pre lepšie ukotvenie a ponorenie sa do svojich hĺbok.

Zároveň, ak sa zabalíme do modrej farby, môže nám priniesť pocit pokoja, harmónie, prípadne si zachovať chladnú hlavu. Priaznivo pôsobí na naše komunikačné schopnosti.

Použiť modrú farbu napríklad na šál má svoj veľký význam, keď potrebujeme práve tieto schopnosti posilniť.

 

Ak máš pocit, že potrebuješ podporu inej farby alebo podporiť svoj špecifický zámer, vytvorila som návod, ako si zvoliť svoju podporujúcu farbu. Je v zásade úplne jedno, či si volíš farbu pre celý rok, či na určité obdobie alebo len na určitú príležitosť.

V prípade otázok ma kľudne kontaktuj a rada Ti pomôžem.

individuálna farba roka

Stiahni si Zdarma sprievodcu >>

individuálna farba roka

Naštartuj a podpor svoj rok vlastnou farebnou cestou..
.. pre krajší a farebnejší život
.. pre Tvoju spokojnosť a harmóniu
.. pre viac úsmevov a dobrých pocitov

 

 

Dada Macháčková

Žena, ktorá objavila vo svojom živote kúzlo farieb a prostredníctvom nich byť sama sebou.. miluje používať dve bodky na konci vety, lebo vždy sa dá niečo doplniť..

Prepadla čaru krásnych látok, vzorov, príjemných kvalitných materiálov a začala šiť oblečenie a doplnky pre ženy na mieru ich duše..

Vytvorila projekt Sprirituálna móda pre dušu ženy, v ktorom sprevádza ženy farbami ich duše a pomáha im cítiť sa krásne, nájsť svoju jedinečnosť a podporiť ženskú krásu, ktorú máme každá v sebe a svojsky..

Svoje skúsenosti a poznatky chce šíriť ďalej medzi ľudí, ktorých farebná cesta láka a otvára im nové možnosti ako sa nielen podporiť, ale aj liečiť, či už telo alebo zranenú dušu..

Hovorí ženám: „Každá žena je krásna do takej miery, ako si dokáže dovolí..“

Sprievodca Spirituálnou módou

Nájdi si chvíľku čas a objavuj sama seba.. 

Sprievodca Spirituálnou módou pre dušu ženy Ti napovie a pomôže hľadať indície podľa ktorých zistíš, kto vlastne si, čo sa Ti naozaj páči a kde máš ukrytú svoju jedinečnosť..

"Nájdi svoju jedinečnosť! ..a buď sama sebou..

Komentáre