Nečakaný projekt a niečo je inak v dAdKa design

Koncom marca som mala nečakané pracovné stretnutie s veľmi zaujímavou ženou Kristínou Schreiber. Umelecká fotografka, dizajnérka, členkou rôznych umeleckých porôt doma aj v zahraničí a vydavateľka a šéfredaktorka časopisu Victoria.

Umelkyňa, ktorá netradičným spôsobom predstavuje ľudí – osobnosti a ich príbehy. Svoje fotografie umelecky prepája, doplňuje  a stvárňuje aj prostredníctvom iných odvetví, ako je interiérový alebo odevný design.

Veľmi príjemné stretnutie v kaviarni pod Bratislavským hradom, kde mala Kristína vtedy vystavené svoje diela bolo ideálnym miestom, aby som bližšie videla a spoznala jej prácu.
Krásne vidieť, ako ľudia dokážu poňať jednoduché veci inak a vytvoriť nenapodobiteľné dielo.

Tu sa zrodila myšlienka a ponuka. Byť súčasťou druhého vydania časopisu Victoria 2022. Nasledujúce číslo malo už určenú tému „farby“. Moje vnímanie a zhmotňovanie farieb prostredníctvom Intuitívnej módy, ktorú tvorím pod značkou dAdKa design sa k tomu výborne hodilo.

Bola to výzva. Nakoľko sme potrebovali uskutočniť fotenie do časopisu a termín, ktorý bol vyhovujúci pre obe strany bol už o týždeň.

Ponuka sa mi páčila aj myšlienka vyskúšať niečo nové a doteraz nepoznané. Tak som do toho šla a rozhodla sa zveriť do rúk umeleckej fotografky.

Týždeň príprav šiel celkom hladko. V priebehu týždňa sme dolaďovali detaily a tvorili návrhy, ako to celé bude vyzerať.

Predstava mojich prvých stránok v časopise u mňa vyvolávala nadšenie aj obavy. Zároveň príprava na fotenie, o ktorom som zatiaľ nemala úplnú predstavu bola náročnejšia.

Od Kristíny prišiel nápad. Tentokrát minimalizujeme text a zameriame sa na fotografie, ktoré najlepšie povedia o farbách to, ako ich môžeme vidieť a cítiť.
Navrhnuté netradičné spojenie ateliérového a exteriérového fotenia bola trošku výzva pre obe strany. Kristína je umelecká fotografka predovšetkým zvyknutá na ateliér, kde vznikajú úžasné portréty. Ja som som modely Intuitívnej módy zvyknutá fotiť vonku, najmä v prírode, kde je mi to blízke a príjemné a hlavne som na to už zvyknutá.

Keď vyjde časopis Victoria, tak vás určite nenechám dlho čakať, aby ste mohli nahliadnuť na finálny výsledok spojenia kreatívnych duší.

Tak sa poďme teraz pozrieť na to, ako dopadlo naše fotenie:

Stretli sme sa tri. Prvýkrát som absolvovala fotenie, kedy o mňa postarala vizážistka. Milá Ivka, ktorá nalíči vkusným a príjemným spôsobom, doladí detaily k foteniu a zároveň odhadne, ako líčením vyzdvihnúť prirodzenú krásu ženy. Túto časť som si užila, nakoľko to bolo pre mňa bez stresu, ako keď sa pripravujem sama a zároveň som bola plná očakávania, ako to dopadne, keď ma na fotenie pripraví profesionálka.

 

Prvý model, ktorý sme fotili bol úplne nečakaný pre obe strany. Šaty, v ktorých som prišla a sú už bežnou súčasťou môjho šatníka sa stali aj prvým kúskom pocteným a foteným.

Verím, že rovnako očaria aj vás a dostanú sa do stálej ponuky dAdKa design.

Šaty som nosila celé zimné obdobie, aby som ich testovala a ak bude treba, aby som upravila a zlepšila, čo sa bude dať. Šaty sa stali jedným z najobľúbenejších kúskov v mojom šatníku. A bola som veľmi rada, že sa Kristíne natoľko páčili, že sme im spravili krásne fotky.

Šaty sme neskôr fotili v lese, v mojom „prirodzenom“ prostredí. Chceli sme poukázať na to, že žiadna móda nie je obmedzená tým, kam ju vieme a môžeme nosiť. Stačí pridať alebo ubrať to, čo nám momentálne vyhovuje. V našom prípade sme zvolili kombináciu celoročných mikino-kabátov, ktoré krásne dopĺňali jednotlivé modely šiat, ktoré sme fotili.

Druhé v poradí sme fotili tieto fialové šaty. Strih rovnaký, ako pri prvom modely šiat. Vymenila som hrubý úplet za tenší a vznikli nádherné šaty, ktoré sú mimoriadne pohodlné a vhodné ako do spoločnosti, tak aj len tak von prechádzku alebo stretnutie.

 

A samozrejme prišla aj fotka z prírody, kde sme doplnili dlhý mikino-kabát vo farbe magenta, ktorý nádherne doplnil a zvýraznil fialovú farbu. Sama ani poriadne netuším, ako táto fotka vznikla. Bola taká zima, že som robila, čo Kristína povedala a snažila sa tváriť tak, aby nebolo vidieť, ako by som najradšej mala na sebe bundu a čižmy. Ale jarné číslo si vyžadovalo jarné fotky.

Ďalším modelom, ktorý sme dali do užšieho výberu boli nové ľanové šaty, ktoré som minulý rok testovala v bielej farbe. Výborne som sa v nich cítila, tak som sa ich rozhodla pripraviť pre vás do nasledujúcej sezóny aj vo viacerých farbách. Prvé vznikli v bordovej a musím povedať, že sa mi veľmi pozdáva táto farba na príjemné jarno-letné dni.

V priebehu prípravného týždňa na fotenie som mala mimoriadne kreatívny čas. A konečne po dlhom rozmýšľaní a uvažovaní vznikol krátky kabátik, ktorý bude výborne dopĺňať šaty, nohavice aj sukne. Už teraz sa teším na tvorbu kabátikov z rôznych materiálov – tenších aj hrubších a v rôznych farebných a vzorových prevedeniach.
Kapucňu som tentokrát vyzdobila dizajnovou látkou zvonku, aby vynikol jemný golier na kabátiku. Zapínanie na gombíky poskytne štýl saka a úpletové materiály pohodlie.

Jarné šaty, ktoré už neskutočne dlho plánujem zaradiť do stálej ponuky dAdKa design, pretože majú úžasné ohlasy, kedykoľvek ma v nich niekto vidí.
Som neskutočne rada, že sa Kristíne podarilo ich takto krásne zachytiť. Jedinečnosť, nadčasovosť, pohodlie a štýl v jednom. Čo poviete?

 

A doplňujúcim prvkom do exteriéru bol dlhý mikino-kabát v hnedej farbe, ktorý má kapucňu v podobných farbách ako sú samotné šaty. Nádherný súlad. Toto bola prvá vytvorená kombinácia na fotenie. Vznikla náhodou, keď som triedila obsah svojho šatníka a zisťovala, čo všetko mám k dispozícii na fotenie.
Myslím, že kombinácia je to nádherná a neviem neviem, či mikino-kabát nezostane nakoniec u mňa.

Posledným modelom pre fotenie sme vybrali tieto nádherné letné šaty, ktoré som v ten týždeň pripravovala pre jednu moju úžasnú zákazníčku a tak som ich vzala na fotenie so sebou, čo bol výborný nápad.
Tieto šaty z ľahučkej dvojitej gázoviny, čo je prírodný materiál, ktorý takmer na sebe necítite a aj v horúcom lete je mimoriadne príjemný.

 

Kristína zachytila ich ľahkosť a zároveň aj efektnú viazačku, ktorá zdobí zadný diel šiat. Počas navrhovania šiat som k nim ušila ja viazací opasok, ktorý ich krásne dopĺňa, keď chcete vytvoriť šaty tvarujúce postavu.

Rozhodnutie, ktorý mikino-kabát k nim doplníme, bolo jednoznačné. Žlto-olivový dlhý mikino-kabát s dizajnovou ružovou nádherne prikryl ľahučké šaty a tak vznikol model vhodný nielen na leto, ale aj na jar, či teplejšiu jeseň.

Verím, že sa vám naša spolupráca a tvorba páči a že sa tešíte na predvedenie fotografií a modelov Intuitívnej módy priamo v časopise Victoria.

Ja veľmi pekne ďakujem za príležitosť, ktorú som dostala do Kristíny a príjemnú spoluprácu, na ktorej konečný výsledok sa nesmierne teším.

A čo vy?

Dadka Macháčková

Žena, ktorá miluje používať dve bodky na konci vety, lebo vždy sa dá niečo doplniť..

Prepadla čaru krásnych látok, vzorov, príjemných kvalitných materiálov a začala šiť oblečenie a doplnky podľa seba..

Objavila vo svojom živote kúzlo farieb a prostredníctvom nich našla cestu, ako byť sama sebou..

Vytvorila projekt Sprirituálna móda pre dušu ženy, v ktorom pomáha ženám cítiť sa krásne, nájsť svoju jedinečnosť a podporiť ženskú krásu, ktorú máme každá v sebe a svojsky..

Hovorí ženám: „Každá žena je krásna do takej miery, ako si dokáže dovolí..“

Sprievodca Spirituálnou módou

Nájdite si chvíľku čas a nájdite sami seba.. 
Sprievodca Spirituálnou módou vám napovie a pomôže hľadať indície podľa ktorých zistíte, kto vlastne ste, čo sa vám páči a kde máte svoju jedinečnosť..

"Nájdi svoju jedinečnosť! ..a buď sama sebou..

Komentáre