Príbeh dAdKa design

Kto som..

Som Dada – manželka, mama a teraz už aj začínajúca umelkyňa a podnikateľka, ktorá sa rozhodla ľudom odovzdávať to, čo miluje.

Milujem tvoriť ženskú módu. Krásne a pohodlné veci, ktoré sa dajú využiť ako pri vychádzkach s deťmi, tak aj bez nich. Milujem oblečenie, ktoré mi dáva viac ako len to, že som sa obliekla.

Oblečenie, ktoré mi dáva pocit slobody, sily, energie a nekonečných možností.

Oblečenie je naša druhá koža a preto by sme mali zvážiť, čo si na seba oblečieme.

Nie je to však len o rozhodnutí, je to proces, pri ktorom sa svojmu oblečeniu naozaj venujeme a vnímame, ako na nás pôsobí.

Celý svoj život som tvrdila, že som tvorivá ako „mŕtva mačka“ 😊 Ospravedlňujem sa za výraz, ale ja som to naozaj takto vnímala. Dnes už viem, že som sa na veci pozerala inak a nevedomky tak prehliadala tie správne. A možno som sa len nechala ovplyvniť a nabrala vzorce, ktoré ma vtedy chránili a umožňovali prežiť v prostredí, v ktorom som vyrastala.

Už ako malá som milovala bábiky, donekonečna som ich prezliekala a ladila ich oblečenie a doplnky. Potrebovali všetky možné druhy oblečenia, od krásnych plesových šiat, po tepláky alebo kabáty, aby im nebola zima. V tej dobe to nebolo úplne jednoduché, tak som spolu s maminou oblečenie pre bábiky vyrábala.

Vyrástla som, prestala som sa hrať a tu niekde stratila sa asi aj moja fantázia v živote. Zrazu mi zostali len knihy, učenie a povinnosti. Mala som však tanec – milovala som to a keďže k tancu patria aj kostýmy, mohla som byť každú chvíľku iná.

Po rokoch študovania na školách som sa stala mamou a tu sa mi zrazu otvorili iné dvere, ktoré som predtým zatvorila. Moja malá dcérka sa hrala s bábikami a ja som si postupne pri nej spomínala na časy, keď som ja bola malým dievčatkom.

Keď sa narodil náš malý synček veci sa posunuli ďalej a ja som vnímala, že mi niečo chýba. Sebarealizácia. Postupne ani neviem, ako som si požičala šijací stroj a začala som šiť. Prvé pokusy boli na svete. Oblečenie pre bábiky, oblečenie pre deti  a neskôr aj pár kúskov pre seba. Takých mojich po ktorých som túžila.

Toto bol asi bod, ktorý som potrebovala. Nie som žena, ktorá miluje chodiť po obchodoch a hľadať. Častokrát som niečo chcela a nie a nie to zohnať. Potrebovala som niečo viac.

Vyštudovala som účtovníctvo-audítorstvo, kde je predpoklad presnosti a detailu. Pracovala som ako štatistik, kde je popri presnosti potrebná aj určitá dávka voľnosti, domýšľavosti a tvorivosti. A tak skĺbením týchto dvoch kvalít a chuti robiť niečo celkom podľa seba, som pokračovala, kde som ako dieťa skončila. Od bábik som prešla k deťom a od detí k ženskej móde, ktorá ma priťahuje najviac a tvoriť ju, mi dáva v dnešnej dobe obrovský zmysel.

Vždy sa mi páčilo tvoriť si svoj svet podľa svojich vlastných predstáv. A aj módu som vždy vnímala podľa seba a skôr pocitovo. Tak, že keď som sa obliekla, tak som sa aj cítila. Aby som mala dostatok sily, energie, podpory a vlastného pohľadu na svet.

Nikdy som extra „moderné“ veci nenosila. Vždy som mala vlastnú predstavu o móde, o tom, čo chcem práve nosiť, čo v danej životnej etape potrebujem mať na sebe.

Muselo to byť niečo, v čom som sa cítila maximálne pohodlne – oblečenie ktoré ladilo s mojou povahou, potrebami a aj aktuálnym presvedčením a náladou.

 

Nachádzam inšpiráciu, tvorím si svoje predstavy, prenášam ich na látku a potom strihám, šijem a teším sa z výsledkov. Niečo jedinečné, príjemné na dotyk, zlepšujúce  náladu a v súlade so sebou. Ušiť vec, z ktorej budem mať pocit, že na mne vyrástla.. ako moja druhá koža..
Oblečenie, ktoré som ja a keď sa oblečiem, budem sa cítiť krásne, spokojne, bezpečne a pohodlne. Ušiť splnený sen, ktorý je navyše funkčný. Funkčnosť a reálna nositeľnosť vecí bez obmedzenia je pre mňa veľmi dôležitý faktor, keď vytváram svoje predstavy.

 

Zrodenie značky dAdKa

 

Značka dAdKa sa zrodila, keď som svoje modely začala šiť aj pre kamarátky a známe a ich počet sa začal rozrastať. Nie, nie je to moje meno – aj keď to tak na prvý pohľad vyzerá. Je vytvorená z písmen našej štvorčlennej rodiny. Preto je logo zložené aj z veľkých a malých písmen. V logu je kvetinka, ktorá je naša dcérka a hviezdička je náš synček. Môj manžel aj obe naše deti majú radi modrú farbu. Kráľovská modrá farba, ktorá prináša harmóniu, pokoj, dôveru, spokojnosť a v neposlednom rade ženskosť sa stala farbou loga a značky dAdKa design.

Milujem farby a celý môj život je poprepletaný farebným obdobiami. Farby sprevádzali všetky moje životné situácie. Náhoda? Zistila som, že určite nie.

Potrebujem slobodu, tvorenie a mať harmóniu sama so sebou.

Vnútorne naladená na nejakú farbu, ktorá mi v danom období pomáhala, som dokázala lepšie zvládať svoju cestu. Keď prišli pochybnosti, iné životné výzvy, vymenila som farbu podľa toho, ktorá ma k sebe volala, ktorou som potrebovala vyladiť niečo vo svojom vnútri. Táto farba symbolizovala presne to, čo som potrebovala vnímať.

 

Farby ako také sú v podstate naši sprievodcovia, ktorí ovplyvňujú našu cestu životom.

Vplývajú na nás všade okolo, pomáhajú nám vnímať, cítiť, spracovávať, prežívať a žiť.

Zo značky dAdKa handmade sa stala dAdKa design a postupne som vytvorila Intuitívnu módu pre vnímavé ženy. Módu, ktorá odráža našu osobnosť, naše vnútro a náš život. Ponorte sa so mnou do sveta farieb, krásnych látok a kvalitných materiálov a poďte si užiť Svet Intuitívnej módy v jej plnosti a kráse.

Stala som sa módnou návrhárkou a dizajnérkou vedomej módy pre ženy dAdKa design a autorkou a sprievodkyňou projektu Intuitívna móda.

 

Projekt Intuitívna móda

 

Ocitla som sa v procese tvorby. Tvorila som a šila oblečenie a doplnky, pri ktorých by som nemusela hľadať kompromisy.

Postupom času som zistila, že milujem tvoriť ženskú módu. Zbožňujem ten proces, od  vzniku nápadu v mojej hlave, cez vylepšovanie, pridávanie, odoberanie, ladenie. Neskôr ho prenášam na papier a tvorím jednotlivé časti tak, aby spolu tvorili model, ktorý bude ženský a zároveň pohodlný. Vyberanie a skúmanie krásnych látok a materiálov, z ktorých by mohol môj nový model vzniknúť a v akom prevedení by splniť to, čo od neho očakávam.

Výsledkom je dielo, ktoré som ja sama ochotná nosiť neustále. Kedykoľvek otvorím svoj šatník, viem, že keď narýchlo siahnem práve po tomto modeli, nič nepokazím a celý môj deň bude v poriadku.

 

V tomto momente som si uvedomila, že nielen ja, ale aj ostatné ženy potrebujú šatník, ktorý im prinesie spokojnosť.

Nie vždy nám posledná móda prinesie spokojnosť. Obliekame sa, ale stále to nie je ono. Niečo nám chýba. Niečo nie je úplne v poriadku. Nie vždy sa cítime spokojne. Prečo to tak je?

Oblečenie je naša druhá koža. Potrebujeme, aby spĺňalo oveľa oveľa viac, ako len odev, ktorý si obliekame a nosíme.

Vytvorila som projekt Intuitívna móda pre vnímavé ženy. Módu pre ženy, ktorá nie je len módou, oblečením a doplnkami. Je to práve POCITom, ktorý získavame, keď sa oblečieme. Ten pocit, ktorý nás sprevádza počas celého dňa, v každej situácii. Tento pocit sa odráža vo vnímaní seba, okolitého sveta a prispieva k tomu, ako celý deň prežívame, ako sa nám darí, ako reagujeme.

Oblečenie, ktoré nás vystihuje, podporuje a rozpráva za nás náš príbeh.

 

Projekt Intuitívna móda je pre mňa spôsob, ako pomáham ženám cítiť sa krásne, nájsť svoju jedinečnosť a podporiť ženskú krásu, ktorú máme každá v sebe a je potrebné ju len objaviť a ukázať.

„Každá žena je krásna do takej miery, ako si to dovolí..“

Súčasťou projektu Intuitívna móda je niekoľko vrstiev. Tieto vrstvy vytváram postupne. Mám o nich predstavu, ale všetko chce svoje správne načasovanie a podmienky pre tvorbu. Moje skúsenosti, vedomosti a poznatky chcem ženám odovzdať vo viacerých formách, aby si každá mohla vybrať presne to, čo jej najviac vyhovuje a dáva zmysel.

Mojou vášňou je samotná tvorba modelov a doplnkov pre ženy. Všetky modely,  ktoré sú súčasťou Intuitívnej módy si tvorím, dizajnujem a šijem sama. Pracujem so strihmi, materiálmi, vzormi a farbami. Všetky sú rovnako dôležité. Každý detail treba, aby ladil s našou osobnosťou, aby sa zhováral s našou dušou.

Tvorím módu pre reálne ženy. Mojím cieľom je, aby modely krásne sedeli a boli pohodlné. Každý kúsok musí spĺňať svoj účel bez kompromisov. Oblečenie nosíme neustále a preto je veľmi dôležité hľadať súlad s našou osobnosťou. Len vtedy môžeme nájsť vnútornú spokojnosť a harmóniu, keď prestaneme vnímať, čo máme na sebe. Nebude to nutné, pretože všetko je v poriadku – cítime sa krásne, jedinečne a pohodlne.

dAdKa design je slow-fashion a zero-waste tvorba.

Látky vyberám s ohľadom na životné prostredie a ich funkčnosť a minimalizujem odpad. Všetko je proces, aj vytváranie takejto cesty pre značku a verím, že sa mi podarí len zlepšovať jej vízie, naplnenia a prínosy.

 

 

Dada Macháčková

Žena, ktorá miluje používať dve bodky na konci vety, lebo vždy sa dá niečo doplniť..

Prepadla čaru krásnych látok, vzorov, príjemných kvalitných materiálov a začala šiť oblečenie a doplnky podľa seba..

Objavila vo svojom živote kúzlo farieb a prostredníctvom nich našla cestu, ako byť sama sebou..

Vytvorila projekt Intuitívna móda, v ktorom pomáha ženám cítiť sa krásne, nájsť svoju jedinečnosť a podporiť ženskú krásu, ktorú máme každá v sebe a svojsky..

Odkazuje ženám: „Každá žena je krásna do takej miery, ako si to dovolí..“

 

 

V prípade, ak máš nejaké otázky alebo čokoľvek potrebuješ konzultovať, neváhaj ma kontaktovať:
Ig @dadka_design
Fb @dadka design
Sashe Dadka_design
Email dadkadesign@gmail.com
www.dadkadesign.sk

 

 

Dada Macháčková

Žena, ktorá objavila vo svojom živote kúzlo farieb a prostredníctvom nich byť sama sebou.. miluje používať dve bodky na konci vety, lebo vždy sa dá niečo doplniť..

Prepadla čaru krásnych látok, vzorov, príjemných kvalitných materiálov a začala šiť oblečenie a doplnky pre ženy na mieru ich duše..

Vytvorila projekt Sprirituálna móda pre dušu ženy, v ktorom sprevádza ženy farbami ich duše a pomáha im cítiť sa krásne, nájsť svoju jedinečnosť a podporiť ženskú krásu, ktorú máme každá v sebe a svojsky..

Svoje skúsenosti a poznatky chce šíriť ďalej medzi ľudí, ktorých farebná cesta láka a otvára im nové možnosti ako sa nielen podporiť, ale aj liečiť, či už telo alebo zranenú dušu..

Hovorí ženám: „Každá žena je krásna do takej miery, ako si dokáže dovolí..“

Sprievodca Spirituálnou módou

Nájdi si chvíľku čas a objavuj sama seba.. 

Sprievodca Spirituálnou módou pre dušu ženy Ti napovie a pomôže hľadať indície podľa ktorých zistíš, kto vlastne si, čo sa Ti naozaj páči a kde máš ukrytú svoju jedinečnosť..

"Nájdi svoju jedinečnosť! ..a buď sama sebou..

Komentáre