Ružová farba

Aká je vlastne ružová farba? Nenachádza sa medzi farbami dúhy a napriek tomu je to jedna z najdôležitejších farieb v živote človeka. Ružová je farbou srdca. Podobne ako je zelená farbou srdcovej čakry. Obe farby zosobňujú starostlivosť a lásku. Avšak majú rozdielne vlastnosti a dary, ktoré nám odovzdávajú a ktorými nás vedia podporiť.

Pre mňa je ružová jednoznačne farbou pre mesiac na máj – mesiac lásky.

 

Ružová farba je vlastne červená – svetlo červená farba. Nič iné len červená v jemnom odtieni, ktorý znamená zjemnenie a určitú ľahkosť vo vášni a energii červenej. Ružová poskytuje vlastnosti červenej farby, avšak omnoho jemnejšie, svetlejšie a láskyplnejšie. Zmiešaním bielej a červenej vzniká ružová farba rôznej intenzity, pričom ale vždy zjemní účinky týchto dvoch farieb.

Ružová predstavuje tú nežnú stránku lásky -, romantickú a sladkú.. Niekedy môže pripomínať až tú rozprávkovú lásku so šťastným koncom.
.

Mnohí ľudia stále považujú ružovú farbu za príliš nežnú, infantilnú, mäkkú a nevhodnú. Ružová farba je farbou malých dievčat. Je príliš hravá a cukrová a navodzuje pocit, že všetko vidíme cez ružové okuliare.
Tento vplyv je pravdivý presne vtedy, keď je ružovej príliš. Čo však nie vždy musí byť nutné zlé. Všetko má svoj dôvod aj existencia ružovej farby. Tak milovanej a nenávidenej zároveň.

 

 

Ružová farba oproti červenej zapojí viac city, nežnosť a precíti lásku v jej bezpodmienečnej podobe. Milovať a prijímať sa, takí, akí sme, bez podmienok a bez výhrad. To je cieľom a umením ružovej farby. Priniesť svetu bezpodmienečnú lásku pre nás samých aj pre naše okolie – prijímať a prijímaní.

Krásnym príkladom je sexualita stelesnená v červenej farbe. Pre červenú je to symbol vášne a telesnej impulzívnej lásky. Pri ružovej farbe ide o lásku a sexualitu, ktorá prežíva citom a skutočným spojením s človekom v jedno.

Okrem lásky je zároveň aj symbolom mieru a dobra. Je považovaná za farbu priateľstva, šťastia, pohody a pokoja. Prispieva k otvoreniu srdca, priazne a súcitu, nielen s ľuďmi okolo nás, ale aj sami so sebou. Otvára témy seba-prijatia, seba-lásky a seba-vnímania tu a teraz, nie keď bude niečo inak a niečo sa zmení. Ružová farba nás vedie, uzdravuje a našu bytosť sprevádza na ceste k celistvosti.

 

 

Ružová farba je nádherným prostriedkom pre uvoľňovanie strachov. Prebúdza pocit tepla – citového tepla, podporuje intuíciu a prináša nám skvelý kontakt s našou citovou a emocionálnou rovinou.

Vo všeobecnosti je ružová farbou lásky, vnútornej čistoty, súcitu a sentimentu. Pôsobí proti hnevu a zmierňuje pocit samoty. Preferujú ju romantickí ľudia s estetickým cítením.

 

Práca s ružovou farbou však prináša a vyplavuje na povrch témy, ktoré sa týkajú otca  a mužského princípu. Často sú to témy, ktoré zostávajú v našom vnútri, sú nespracované a bolestivé, ale potrebujú liečiť.

Ružová pomáha pohladiť a spracovať témy týkajúce sa otca, vzťahu s otcom, mužským princípom, ale aj témy lásky a sebalásky, ktoré sú častokrát veľmi úzko prepojené. Ak vás láka ružová, možno sa otvára práve jedna zo týchto tém a potrebuje, aby ste sa na ňu pozreli a pomohli jej na svetlo a ona vám za odmenu pomôže pretrhnúť vzorce, ktoré už nie je potreba vo vašom živote.

Zahalením sa do ružovej farby podporujeme empatiu a láskavosť k sebe a ostatným. Má harmonizačné účinky v našom živote, kedy hľadáme svoje vízie, kreativitu, seba-poznanie, sebaúctu, originalitu a nadhľad.

Ružová je veľmi nežná farba. Môže asociovať slabosť, bezmocnosť, útek pre realitou do rozprávkového sveta. Len si pripomenieme..

 

 

Ružová je vlastne červená. Nie je ničím iným než červená s prímesou bielej farby.

Ľudia, ktorí volia ružovú farby častokrát potrebujú lásku a ochranu. Hľadajú lásku, v jej najčistejšej podobne v láskyplnom a ohľaduplnom vzťahu, ktorý je založený nielen na vášni.

Ľudia preferujúci túto farbu môžu mať málo zmyslu pre praktickosť života. Vedia si všetko skrášliť podľa vlastných predstáv, čo je často zdrojom ich sklamania a problémov. Ak však dary ružovej farby využívame rozumne a sledujeme, čo sa deje, je to veľmi nápomocná a liečivá sila.

Preto aj s ružovou farbou opatrne, mám s tým vlastné skúsenosti 😊. Avšak na pritiahnutie lásky do života a uvedomenie si toho, čo vlastne pre seba chcem, je veľmi dôležitá.

Aký by bol život bez ružovej farby? Bol by vôbec plnohodnotný? Stál by za to?

Pre mňa sa ružová farba stala základom naplneného a vnímavého života, ktorý mi postupne odkrýva všetky svoje láskyplné zámery..

Lásku prijímať a dávať.

Ako ružová ruža, ktorá je nádherná aj so všetkými svojimi tŕňmi, ktoré jej poskytujú ochranu.

 

Dada Macháčková

Žena, ktorá objavila vo svojom živote kúzlo farieb a prostredníctvom nich byť sama sebou.. miluje používať dve bodky na konci vety, lebo vždy sa dá niečo doplniť..

Prepadla čaru krásnych látok, vzorov, príjemných kvalitných materiálov a začala šiť oblečenie a doplnky pre ženy na mieru ich duše..

Vytvorila projekt Sprirituálna móda pre dušu ženy, v ktorom sprevádza ženy farbami ich duše a pomáha im cítiť sa krásne, nájsť svoju jedinečnosť a podporiť ženskú krásu, ktorú máme každá v sebe a svojsky..

Svoje skúsenosti a poznatky chce šíriť ďalej medzi ľudí, ktorých farebná cesta láka a otvára im nové možnosti ako sa nielen podporiť, ale aj liečiť, či už telo alebo zranenú dušu..

Hovorí ženám: „Každá žena je krásna do takej miery, ako si dokáže dovolí..“

Sprievodca Spirituálnou módou

Nájdi si chvíľku čas a objavuj sama seba.. 

Sprievodca Spirituálnou módou pre dušu ženy Ti napovie a pomôže hľadať indície podľa ktorých zistíš, kto vlastne si, čo sa Ti naozaj páči a kde máš ukrytú svoju jedinečnosť..

"Nájdi svoju jedinečnosť! ..a buď sama sebou..

Komentáre