Tyrkysová farba

Tyrkysová farba nepatrí medzi sedem farieb dúhy

Má však svoje nezastupiteľné miesto a je významnou farbou, ktorej sa oplatí venovať a spoznať jej dary.

Predstaviteľom tejto nádhernej farby je kameň – polodrahom rovnakého mena Tyrkys.

Staré civilizácie, napríklad obyvatelia bájnej Atlantídy, Egypťania a indiáni, považovali Tyrkys a teda aj tyrkysovú farbu za posvätnú. Tyrkys nosili na ochranu pred zlými a negatívnymi vplyvmi. Verili, že tyrkysová farba je symbolom nebies a ducha, teda všetkého, čo je opakom hmoty.

Tyrkysová vzniká spojením modrej a zelenej farby

Spája v sebe všetky účinky týchto dvoch farieb – pokoj modrej farby a vyrovnanosť zelenej farby. Farby mora môžu nadobúdať rôzne odtiene, rovnako ako tyrkysová farba a vlastnosti, ktoré prinášajú dané odtiene sa môžu v závislosti od odtieňa jemne líšiť.

Vo všeobecnosti je farbou náklonnosti a priateľstva. Odporúča sa ľuďom, ktorý ťažko nadväzujú kontakty a sú nesmelí. Má upokojujúci účinok a zároveň dodáva odvahu v neistote pri iných ľuďoch.

Posilňuje kreativitu, sebadôveru, fantáziu, živelnosť a má pozitívny vplyv na organizmus.

Tyrkysové oblečenie vytvára ochranný štít pred škodlivými vplyvmi. Určite treba vyskúšať tyrkysovú farbu, keď potrebujete verejne vystúpiť. Zabezpečuje, že komunikácia pôjde ľahšie a rovnako vám umožní vytvoriť medzi vami a ľuďmi okolo vás súlad.

V tyrkysovom spojení modrej a zelenej farby je prítomná aj žltá farba, ktorá prináša v tomto spojení aj voľnosť a inteligenciu, ktoré sú predpokladom úžasného pobytu na tejto Zemi.

Keď si predstavíte more v teplejších krajinách sveta, jeho farby.. v tom mori žijú živočíchy a ryby, ktoré môžu mať tyrkysovú farbu. S tyrkysovou farbou spájaní delfíny, ktorí sú symbolom voľnosti, inteligencie, rodinného života a spoločenstva. Vždy sú pripravený prijímať a dávať lásku a vyčarujú úsmevy na tvárach a veselosť.

 

 

Schopnosť vyjadriť svoje srdce je témou tyrkysovej farby

Zmes modrej a zelenej farby je ideálny prostriedok, pokiaľ potrebujete povedať niečo od srdca (zelená farba je farbou srdcovej čakry), čo si skutočne myslíte a čo cítite (modrá farba je prostriedkom komunikácie).

Tyrkysová farba podporuje kreativitu a predstavuje jej možnosti. Patrí k obľúbeným farbám mnohých umelcov. A keď niekto nemá úplne zjavné umelecké nadanie, tak ho tyrkysová farba dokáže nasmerovať, aby sa neustále aspoň v maličkostiach prejavoval s umeleckým nádychom.

Je farbou, ktorá fantázii roztvára krídla.

Má silný pozitívny vplyv a podporný účinok, ak niekto chce snívať aj za bieleho dňa a predstavovať si aj svoje najtajnejšie túžby.

Tyrkysová farba bola v dávnych dobách považovaná za jednu z najliečivejších farieb. Rovnako ako modrá farba má protizápalové účinky a pomáha upokojovať a hojiť rany. Podporuje obranyschopnosť organizmu, takže je vhodné ju používať, prípadne predstavovať si, pri prechladnutí alebo chrípke.

Polodrahokam Tyrkys len potvrdzuje liečivú silu tyrkysovej farby. Obsahuje meď a má výborné predpoklady na prenos liečivých procesov.

Tyrkysová taktiež výborne pomáha pri komunikácii v cudzom jazyku. Samozrejme za predpokladu, že ten cudzí jazyk viete. Ak však máte problémy s odvahou pri používaní cudzieho jazyka, pri komunikácii a myslení v cudzom jazyku, tyrkysová dokáže byť veľmi jednoduchou pomôckou. Podporuje vyjadrovanie, spomínanie si na správne slová a skladanie viet tak, ako je potrebné pre zrozumiteľnú komunikáciu.

Ak sa učíte cudzí jazyk, tak je potrebné sa obklopiť žltou farbou a k tomu pridať aj tyrkysovú. Vznikne nádherná kombinácia a zároveň prostriedok, vďaka ktorému to pôjde jednoduchšie a aj rýchlejšie.

A okrem toho, tyrkysová farba napomáha optimistickej nálade, ktorá sa zíde nielen v učení ale aj v bežnom živote.

Dnešný svet prináša veľa technických vymožeností, ktoré pre niektorých ľudí nie je úplne jednoduché zvládnuť. Aj tu vie napomôcť tyrkysová farba, ktorá rozvíja flexibilitu a elasticitu ducha v testovaní a prijímaní noviniek.

Chceli by ste komunikovať s bytosťami na ďalších úrovniach? Tyrkysová vám pritom pomôže. Môžete jednoduchšie nadviazať kontakt a komunikovať s trollmi, vílami, elfmi či duchmi prírody.

Toto všetko obsahuje tyrkysová farba.

A tak ako všetko aj tyrkysová farba má aj druhú stranu

Ak niekto tyrkysovú farbu priam odmieta, je možné, že má veľký strach z ľudí a hlavne z veľa ľudí na jednom mieste. V tomto prípade je potrebné postupovať pomaly krok po kroku a v obyčajné dni si na tyrkysovú farbu zvykať, najskôr v malých doplnkoch a postupne pridávať.

Atlantída, najstaršia civilizácia a stratená ríša je spájaná s tyrkysovou. Táto farba vzbudzuje záujem o a túžbu o Atlantídu a spoznanie predávnej kultúry. Podľa mýtov ľudia žijúci v Atlantíde boli veľmi ďaleko vo využívaní technológií a vedomia.  Bola tu využívaná masová komunikácia, čo znamená, že jeden človek hovoril s veľkým množstvám ľudí a oni ho počúvali. V tyrkysovej farbe je ukotvené aj zneužitie masovej komunikácie a starých vedomostí.

 

Vlastnosti tyrkysovej farby:

Kladné: vyrovnanosť, jasné myslenie, prebúdza tvorivý potenciál, prináša kľud a pokoj

Záporné: ješitné a zmätené správanie, vystatovanie sa

 

Myšlienky tyrkysovej farby:

„Nechám hovoriť svoje srdce.“

 

 

Stiahni si e-book zdarma >>

Individuálna Farba roka

..keď sa intuíciou necháš viesť, odlečieš vždy to, čo potrebuješ..

Sprievodca pre Tvoju podporu na celý rok..
Objav silu farieb a nechaj sa viesť k lepšiemu a spokojnejšiemu životu. 

Dada Macháčková

Žena, ktorá objavila vo svojom živote kúzlo farieb a prostredníctvom nich byť sama sebou.. miluje používať dve bodky na konci vety, lebo vždy sa dá niečo doplniť..

Prepadla čaru krásnych látok, vzorov, príjemných kvalitných materiálov a začala šiť oblečenie a doplnky pre ženy na mieru ich duše..

Vytvorila projekt Sprirituálna móda pre dušu ženy, v ktorom sprevádza ženy farbami ich duše a pomáha im cítiť sa krásne, nájsť svoju jedinečnosť a podporiť ženskú krásu, ktorú máme každá v sebe a svojsky..

Svoje skúsenosti a poznatky chce šíriť ďalej medzi ľudí, ktorých farebná cesta láka a otvára im nové možnosti ako sa nielen podporiť, ale aj liečiť, či už telo alebo zranenú dušu..

Hovorí ženám: „Každá žena je krásna do takej miery, ako si dokáže dovolí..“

Sprievodca Spirituálnou módou

Nájdi si chvíľku čas a objavuj sama seba.. 

Sprievodca Spirituálnou módou pre dušu ženy Ti napovie a pomôže hľadať indície podľa ktorých zistíš, kto vlastne si, čo sa Ti naozaj páči a kde máš ukrytú svoju jedinečnosť..

"Nájdi svoju jedinečnosť! ..a buď sama sebou..

Komentáre