Žltá farba

V marci vládne žltá farba, pretože je symbolom Slnka. Mesiac Marec je mesiacom vítania svetla v našich životoch, zima je už vo svojej druhej polovici a chladné obdobie pomaličky ustupuje. Dny sa predlžujú a naše telo aj duša dostávajú znova viac slnečného svetla.

Prvý poslovia nastávajúcej jari prichádzajú v podobe kvetín, ktoré nám prinášajú potešenie nádherou svojich žltých kvetov. Pohľad na žltú farbu nás dokáže povzniesť, rozjasniť myseľ a vyčarovať úsmev na tvári.

Toto všetko sa prirodzene odráža aj na našej mysli a akoby prirodzene s pribúdajúcim svetlom rozoženieme oblaky a vracia sa nám do života viac radosti.

Marec je ideálnym mesiacom, kedy začíname nasledovať svoje myšlienky, učíme sa a aj žltá farba nám v napredovaní veľmi pomáha. S prichádzajúcimi jarnými pocitmi aj partnerské vzťahy viac precitajú a naberajú nový smer a nový jasnejší život.

Žltá je považovaná za jednu zo základných farieb, napriek tomu, že sa dá namiešať. Vzniká zmiešaním zelenej a červenej farby. Spája v sebe teda vzrušenie z červenej a napätie zelenej farby. Vznikne nám vzrušené napätie, ktoré má ale tendenciu sa uvoľňovať.

Používa sa pre znázornenie Slnka, ktoré vo svojej podstate znázorňuje dynamickú uvoľňujúcu energiu šíriacu sa smerom von.

Žltá vyžaruje aktivitu, optimizmus a chuť do života. Na naše duševné rozpoloženie pôsobí veľmi priaznivo a povzbudzuje tvorivé myslenie, seba-vedomie a kreativitu. Podporuje nervovú sústavu a pamäť.

Záľubou v žltej vyjadrujeme svoju duchovnú čulosť, vnútornú bdelosť a ochotu sa stále niečomu učiť.
Milovníci žltej hľadajú neustále nové poznatky a zážitky. Milujú voľné vzťahy, pocit neviazanosti a pritom sú naplnení túžbou po diaľkach. Vystupujú skromne a milo, sú veľmi úprimní a zvyčajne aj veľkorysí a sú všestranne nadaní a prakticky založení.

Ľudia, ktorí dúfajú, ju preferujú, tí ktorí sú sklamaní, ju odmietajú.

Na druhej strane sa žltá farba spája so závisťou.
Tí, ktorí naopak žltú farbu odmietajú, majú v sebe pocit krivdy alebo pocit, že musia stále s niekým súperiť. Títo ľudia sú zvyčajne uzavretejší a môžu sa javiť ako menej komunikatívni. Ich vnútorné túžby, city a priania majú potláčané.

Žltá farba má v sebe nádej, túžbu po radosti a rozkoši. Symbolizuje základnú ľudskú potrebu rozvíjať sa. Farba, ktorá nás povzbudzuje, oslobodzuje, pôsobí veselo a otvorene. a znamená oslobodzujúce uvoľnenie napätia.

Žltá farba nie je bežnou farbou v šatníku a mladých ľudí už vôbec nie.

Človek na žltú farbu potrebuje niekde na svojej ceste dozrieť.

Je to farba radosti zo života a vyžaduje teplo a symbolizuje slnečné svetlo. Ak kde je veľa svetla, tak sú aj tiene. Táto farba skrýva v sebe aj rozhodovanie pre žitie svojho života vo svetle alebo priklonenie sa k tieňu. Keď sa človek dokáže rozhodnúť pre žltú, prijal vieru v „slnečnú stranu života“. Jeho postoj k životu sa výrazne zmení na pozitívny a vie sa radovať aj z malých príjemností v živote je viac otvorený všetkému novému.

Žltá farba prináša slobodu myšlienok. Vedie až k túžbe po dobrodružstve, poskytuje veľkú silu predstavivosti a kreativity. Posilňuje vôľu premieňať myšlienky na skutky. Podporuje ctižiadosť, rozhodnosť a schopnosť sa rozhodovať.

Ako každá farba, aj žltá má svoju temnú stránku. Pokiaľ chýba žltá farba (symbolicky práve slnečné svetlo)  všetko sa môže zdať pochmúrne a môže to viesť k depresiám.
Práve vplyv nedostatku žltej farby a teda slnečného svetla dokazujú výskumy, zamerané na život ľudí v severských krajinách. Tu nedostatok svetla veľmi dobre poznajú a nie je to len tak, že sa hovorí o zimných depresiách.

Žltá farba taktiež zastupuje aj divoké vlastnosti a emócie. Strach, zbabelosť, nervozitu, žiarlivosť, závisť a nenávisť, taktiež zlosť a pesimizmus. Správna dávka žltej farby dokáže pomôcť sa preniesť cez pochmúrne a zlostné myšlienky, privedie nás k svetlu.

Ako sa hovorí: „Svetlo na konci tunela“ alebo „Po každej búrke vyjde slnko.“

Je to dôležitá farba v našich životoch. Ovplyvňuje naše trávenie na fyzickej úrovni ako aj na psychickej. Vplýva na kvalitu našich vzťahov, či už partnerských, k deťom, v rámci širšej rodiny, ale aj vzťahov k svojho zamestnávateľovi, kolegom, k veciam, ktoré vlastníme a nevynímajúc vzťah k svojmu telu.

Naučiť sa nosiť žltú farbu a používať ju, je úžasný základ pre šťastný život.

Ak máš pocit, že potrebuješ podporu inej farby alebo podporiť svoj špecifický zámer, vytvorila som návod, ako si zvoliť svoju podporujúcu farbu. Je v zásade úplne jedno, či si volíš farbu pre celý rok, či na určité obdobie alebo len na určitú príležitosť.

V prípade otázok ma kľudne kontaktuj a rada Ti pomôžem.

individuálna farba roka

Stiahni si Zdarma sprievodcu >>

individuálna farba roka

Naštartuj a podpor svoj rok vlastnou farebnou cestou..
.. pre krajší a farebnejší život
.. pre Tvoju spokojnosť a harmóniu
.. pre viac úsmevov a dobrých pocitov

Dadka Macháčková

Žena, ktorá miluje používať dve bodky na konci vety, lebo vždy sa dá niečo doplniť..

Prepadla čaru krásnych látok, vzorov, príjemných kvalitných materiálov a začala šiť oblečenie a doplnky podľa seba..

Objavila vo svojom živote kúzlo farieb a prostredníctvom nich našla cestu, ako byť sama sebou..

Vytvorila projekt Sprirituálna móda pre dušu ženy, v ktorom pomáha ženám cítiť sa krásne, nájsť svoju jedinečnosť a podporiť ženskú krásu, ktorú máme každá v sebe a svojsky..

Hovorí ženám: „Každá žena je krásna do takej miery, ako si dokáže dovolí..“

Sprievodca Intuitívnou módou

Nájdite si chvíľku čas a nájdite sami seba.. 
Sprievodca Intuitívnou módou vám napovie a pomôže hľadať indície podľa ktorých zistíte, kto vlastne ste, čo sa vám páči a kde máte svoju jedinečnosť..

"Nájdi svoju jedinečnosť! ..a buď sama sebou..

Komentáre