Fialová farba

Pri fialovej farbe si veľa ľudí vybaví okamžite fialku. Malinkú a skromnú kvetinku, ktorú keď človek zazrie v tráve, jeho duša spieva nad tou krásou a vôňou sú priťahované všetky zmysly.

Fialová farba má v sebe niečo netradičného a vznešeného.

Kedysi dávno fialovú nosili vládcovia, králi, kniežatá, vyšší duchovní a vysoko postavení ľudia. V niektorých dobách bolo dokonca nižším vrstvám zakázané nosiť fialovú farbu.

 

Fialová farba spája dva protipóly

Dva protiklady, a to červená a modrá farba, z ktorých vzniká fialová. Vo fialovej farbe sa spájajú všetky vlastnosti červenej a modrej farby. Keď chcete získať celkovú predstavu, tak je vhodné si prečítať aj o týchto dvoch farbách.

Červená farba zastupuje pozemský život a vôbec všetko pozemské. Modrá farba naopak predstavuje práve nadpozemské či nebeské. Vo fialovej farbe sa prejavuje dualita, ako ženské (modrá farba) a mužské (červená farba).

Fialová farba prispieva k vyrovnaniu oboch energií vo vnútri jednej osoby, teda mužskej – teplé farby a ženskej – studené farby.

Vo svojej podstate je fialová farbou zjednotenia.

Zmieruje telo a myseľ s duchom, kde požiadavky bežného života prepája s potrebami vyživiť dušu a pomáha vnútorné záležitosti spájať s vonkajšími.
Umožňuje dosiahnuť jednotu a kľud, ktorý v dnešnej materialistickej dobe je veľkou vzácnosťou.

Týmto fialová farba spája extrémy a umožňuje transformáciu a zmenu. Často sa fialová označuje ako farba celostného liečenia, ktorá prečisťuje hlavu a viac zdôrazňuje duchovný spôsob pohľadu. Ľudia, ktorý sú veľmi silne priťahovaní fialovou farbou sú duchovní učitelia a výrazné vedúce osobnosti. Spravidla sú veľmi citliví a vnímaví.

Fialoví ľudia často vedia, prečo sú tu a sú schopní prijímať svoj život a jeho radosti a nástrahy. Zvyčajne títo ľudia zasvätia svoj život službe ľudstvu, zvyčajne sú to úspešní učitelia, veľmi nadaní umelci, ktorí hovoria k ľudskej prirodzenosti spôsobom zrozumiteľným pre každého.

Vo fialovej modrá farba nachádza svoje najvyššie vyjadrenie. Je preto spájaná aj s obetami a obeťami, ideálmi a umením. Je to farba víťazstva a dokonalosti, kedy víťazí duch nad hmotou a vyššie ja nad nižším.

 

Pravá mozgová hemisféra

Fialová farba je farbou šišinky, čo je žľaza veľkosti hrášku, ktorá sa nachádza v mozgu a produkuje hormóny melatoin a serotonín. Tieto hormóny riadia naše biologické hodiny.

Fialová farba má najvyššiu frekvenciu z celého farebného spektra. Toto je predpoklad fialovej, aby podnecovala najvyššie vyjadrenie ľudského ducha.

Je to farba duchovna a mystiky

Spolu s indigovou farbou pomáha duchovnému rozvoju, jasnozrivosti, senzibility.

Pomáha rozvíjať duchovné a tvorivé schopnosti človeka. Pomocou fialovej farby sa vám môže podariť nadviazať spojenie s vaším duchovným sprievodcom, ktorý vás povedie správnou životnou cestou.
Fialová pomáha upokojiť napäté nervy a rozrušenú myseľ. Ak sa ocitnete v spleti rušných vplyvov súčasného životného štýlu, môže práve fialová farba nastaviť rovnováhu.

Ak máte pocit, že by ste sa najradšej stiahli do ústrania alebo aspoň na chvíľku zvolili jemnejšie tempo, skúste „fialovú“ stravu. Pomôže spomaliť, upokojiť a poskytne výživu a úľavu aj pre vašu dušu.

Fialová farba posilňuje činnosť mozgu

Má antistresové účinky a pôsobí na ukľudnenie. Povzbudzuje predstavivosť a inšpiráciu.

Je to farba božskej inšpirácie.

Preto je vhodnou farbou pre umelecké a citlivé duše. Títo ľudia sú akosi prirodzene naladení na vibrácie fialovej farby.
Ak si potrebuje človek pritiahnuť inšpiráciu alebo mu chýba vyšší zmysel, ideálna je meditácia s fialovou farbou.

Podporuje prečisťovanie emócií, myšlienok a citov. Týmto napomáha aj pri opúšťaní starého, minulosti a vzorcov právania a presvedčení, ktoré už nie sú potrebné.

Ľudia, ktorý sa v rámci fialovej farby cítia viac priťahovaní modrou farbou, môžu mať pocit, že si nevedia nájsť miesto na zemi. Ale fialová farba vo svojej rovnováhe privracia pocit bezpečia a radostného prežívania pozemského života.

Naopak fialovej farbe by sa mali vyhýbať ľudia, ktorí majú vážne psychické problémy a ľudia závislí.

Témy fialovej farby

Keďže fialová farba zastupuje rovnakou časťou mužský a ženský princíp, tak rovnakým dielom sa v nej nachádza matka a otec, ktorí sú hlavnými predstaviteľmi mužského a ženského princípu. Fialová poukazuje na témy spojené s rodným domom, pričom matka a otec majú rovnaký podiel v otvorenej téme.

Ďalšou veľkou témou fialovej je odpúšťanie. Niekedy môže viesť otvorenie tejto témy aj k poruchám spánku, kedy neustále rozmýšľame, z každej strany skúmame a prehadzujeme problémy z jednej strany na druhú. Tu môže pomôcť práve fialová farba, ktorá poskytne službu rovnováhy, kľudu a zmierenia.

Vo fialovej farbe sa nachádza aj téma smrti. Smrť predstavuje premenu z červenej fyzickej roviny do roviny modrej iného nepoznaného sveta. Toto je tiež istý stupeň opustenia. Opúšťanie fyzického tela.

Silne fialovo orientovaní ľudia môžu mať narušený vzťah k smrti. Alebo môžu odmietať svoje telo v jeho celistvosti ako domov pre našu dušu pre tento život.

Fialová farba podporuje schopnosť zastaviť sa v ľahkosti, prehlbovať veci a situácie, spoznávať a rozpoznávať súvislosti. Preto je skvelým pomocníkom pre spracovanie týchto tém a poskytuje možnosť posunutia svojho bytia na priečku s vyšším zmyslom pre ľudstvo.

Fialové vlastnosti:

Kladné: duchovnosť, vznešenosť, dôstojnosť, nadšenie pre niečo, pokora

Záporné: fanatizmus, perfekcionizmus, pochybovanie o sebe, sklony k sebezničeniu, odcudzenie

 

Myšlienky fialovej farby:

„Fialová je farbou liečenia. Spája protiklady a umožňuje ich prepojenie a zosúladenie.“

 

Fialové uistenie:

„Usilujem sa o dosiahnutie jednoty, ako pre seba, tak pre to, aby som mohla lepšie slúžiť.“

 

Stiahni si e-book zdarma >>

Individuálna Farba roka

..keď sa intuíciou necháš viesť, odlečieš vždy to, čo potrebuješ..

Sprievodca pre Tvoju podporu na celý rok..
Objav silu farieb a nechaj sa viesť k lepšiemu a spokojnejšiemu životu. 

 

Dada Macháčková

Žena, ktorá objavila vo svojom živote kúzlo farieb a prostredníctvom nich byť sama sebou.. miluje používať dve bodky na konci vety, lebo vždy sa dá niečo doplniť..

Prepadla čaru krásnych látok, vzorov, príjemných kvalitných materiálov a začala šiť oblečenie a doplnky pre ženy na mieru ich duše..

Vytvorila projekt Sprirituálna móda pre dušu ženy, v ktorom sprevádza ženy farbami ich duše a pomáha im cítiť sa krásne, nájsť svoju jedinečnosť a podporiť ženskú krásu, ktorú máme každá v sebe a svojsky..

Svoje skúsenosti a poznatky chce šíriť ďalej medzi ľudí, ktorých farebná cesta láka a otvára im nové možnosti ako sa nielen podporiť, ale aj liečiť, či už telo alebo zranenú dušu..

Hovorí ženám: „Každá žena je krásna do takej miery, ako si dokáže dovolí..“

Sprievodca Spirituálnou módou

Nájdi si chvíľku čas a objavuj sama seba.. 

Sprievodca Spirituálnou módou pre dušu ženy Ti napovie a pomôže hľadať indície podľa ktorých zistíš, kto vlastne si, čo sa Ti naozaj páči a kde máš ukrytú svoju jedinečnosť..

"Nájdi svoju jedinečnosť! ..a buď sama sebou..

Komentáre