Oranžová farba

Oranžová farba pre mesiac apríl – mesiac úplného prebudenia prírody, času veľkej noci a vítanie svetla v našich životoch.

Oranžová farba je farbou optimizmu. K marcovej žltej sa pridá červená, ktorá vytvorí žiarivú oranžovú. Získavame nové sily, ktoré pôsobia na radosť zo života.

Ak na to pozrieme z hľadiska počasia – tak sa hovorí, že to si v apríli robí, čo sa mu zachce. A to plne charakterizuje oranžovú farbu, ktorá nám pripomína, že život v čistej radosti je rovnako jednoduchý, ako sa ponoriť do svojich starých rán a zotrvať v tomto pocite. Človek sa stále viac a viac otvára možnostiam, ktoré nám oranžová farba ponúka. Avšak pri tejto skutočnosti je tu aj fakt, že oranžová farba má taktiež svoje špeciálne vlastnosti a jedinečné pôsobenie. Rovnako ako každá farba.

Oranžová farba je zmesou žltej a červenej farby, a to rovnakým dielom. Pôsobí na telo (červená) aj na intelekt (žltá).

Oranžová farba teda obsahuje pôsobenie aj vlastnosti oboch týchto farieb.
Avšak ak chceme maž kompletný prehľad, tak je vhodné si prečítať aj vlastnosti červenej farby aj žltej farby.

Teraz vám predstavím oranžovú farbu v nej jedinečnej a plnej sile a kráse.

Táto farba pôsobí blahodarne nielen na naše telo a orgány, ale na našu psychiku. Dodáva podobne ako žltá farba radosť do života. Ak si ju teda v apríli aj oblečieme, mohla by nám pomáhať prekonávať depresie z aprílového počasia, ktoré niektorým ľuďom zhoršuje náladu. Zároveň aj jarná únava je výraznou témou práve v apríli, kedy sa jar naplno rozbieha a nás valcuje zelená energia prebúdzajúcej sa prírody.

Táto farba sa veľmi silno spája rovnako ako žltá s predstavou slnka. Je farbou bohatej úrody a bohatstva všeobecne. Silný pocit radosť a hlboké precítenie nám práve poskytuje pohľad na vychádzajúce alebo zapadajúce slnko.
Ak chýba oranžová farba (čo zahŕňa aj pôsobenie slnečného svetla, hlavne v zime) je väčší sklon k netrpezlivosti a podráždeniu. Tu je oslovená časť oranžovej farby v podobe červenej, ktorá prinesie životnú energiu  v spojení s životnou radosťou v oranžovej. A rýchla pomoc je podaná.

Oranžová farba zastupuje šokové stavy. Nie sú to však len šoky, ktoré nám spôsobuje preľaknutie alebo šoky telesné, keď sa niečo prihodí. Ide skôr o šokové stavy v rámci emócií a citov. Oranžová farba je farbou, ktorá doluje z nášho vnútra hlboko uložené šoky, ktoré sme prežili, či už v období nášho detstva, dospievania, alebo možno aj ako dospelí. Niekedy je možné, že sa to môže týkať až predchádzajúcich životov.
V tomto prípade to znamená, pracovať s oranžovou farbou jemne terapeuticky a skúsiť sa pomocou nej vysporiadať so šokovými stavmi, ktoré máme potlačené kdesi veľmi hlboko. Ak človek vníma, že sa mu v živote dejú podobné alebo rovnaké veci, prípadne situácie, ktoré mu pripomenú niečo z dávnej minulosti, tak je čas na oranžovú farbu. Pomôže jednoduchšie, rýchlejšie a lepšie získať prístup do nášho podvedomia.

Oranžová farba je farbou zneužívania, a to nielen v zmysle telesného, ale aj duchovného. Kedy môže byť zneužívanie nejakým druhom potlačovaných prvotných potrieb človeka. Pomáha nám prijať veci také aké sú, prestať akokoľvek a čokoľvek hodnotiť. Len prijať.

Nedostatok oranžovej farby sa môže prejavovať až k strachom z dotykov, čo je možné postupne v jemných dávkach oranžovej farby odstraňovať. Skrýva v sebe aj témy závislostí. Čo predstavuje závislosti na ľuďoch, veciach, situáciách, dokonca aj na drogách. Závislosti ako také skrývajú v sebe nejaký druh úteku z bežného bytia.
Nerozhodnosť je tiež istým znakom chýbajúcej oranžovej teda radosti zo života. V tomto prípade je oslovená žltá časť, pri ktorej sú stimulované mentálne aktivity.

Oranžová je aj veľmi dôležitou signálnou farbou – je vidieť zďaleka a teda ľudia, ktorí ju nosia (pracovníci na ceste, smetiari a výstražné vesty, ktoré sú súčasťou každého auta) sú vidieť a sú v bezpečí.

Od menej pozitívnych vlastností oranžovej sa presuniem k tým pozitívnym.

Dary oranžovej farby

Radosť zo života, tak je všeobecne ponímaná oranžová farba. Ide však aj o radosť telesnú ako aj radosť duchovnú. Sexualita je jednou zo základných radostí, inštinktov a prvotný ľudský pud. Je kusom životnej radosti nielen pre telo, ale pre nášho ducha a dušu. Toto je veľká téma v našich uponáhľaných životoch. Avšak pre podporu sexuality a sexuálneho života by sme si mali dovoliť vpustiť do života oranžovú farbu. Pomocou nej môžeme objavovať svoje vlastné fyzické telo a s plnou radosťou prežívať jeho energie a sily. Oranžová farba môže pomôcť aj pri nenaplnenej túžbe po deťoch.

Ľudia, ktorí preferujú oranžovú sú veľmi kreatívny, ambiciózni a zvedaví ľudia. Zaujíma ich svet okolo, sú ľudomilní a majú novátorské schopnosti. Zväčša sú však títo ľudia aj poriadne tvrdohlaví. Svoje nápady  sa neboja uskutočňovať, púšťajú do nich s ľahkosťou, elánom a radosťou. Milujú nezávislosť, harmóniu a umenie.
Skutočným umelcom by oranžová nikdy nemala chýbať.

Nielen radosť zo života symbolizuje oranžová farba. Je to aj farba božstva, blaženosti, oddanosti, viery aj odriekania. Budhistickí mnísi majú svoje rúcha v žiarivo oranžovej farbe. Vytrvalosť a výdrž sú rovnako vlastnosti, ktoré sú používané s radosťou a vierou.

Vzbudzuje pocit radosti aj slávnostného vzrušeného očakávania.

Oranžová je farbou, ktorá prináša teplo, slnko, zlato, lesk. Je oživujúcou farbou, ktorá prináša radosť a šťastie.

Práca s oranžovou farbou môže viesť k nečakaným hlbokým zážitkom a pochopeniam.
Pochopeniam vecí, ľudí alebo aj sami seba. Prináša pochopenie, že všetko je tak ako je a je to tak správne a dobré práve pre mňa.
Oranžová skrýva okrem pochopenia aj múdrosť. Múdrosť, ktorá spočíva v intuícii a spontánnosti.

Oranžová farba posilňuje sebavedomie, ktoré vedie k družnosti a spoločenskému životu. Pomocou nej získavame vnútornú slobodu a nezávislosť. Prepožičiava nám svoju silu a odstraňuje pochybnosti.
Ľudia, ktorí objavili svoje Ja, sú s ním zmierení, našli svoje miesto v spoločnosti a cítia sa tam dobre, sú obklopení oranžovou farbou, robí im prirodzene spoločnosť.

Pokiaľ sa človek potrebuje vyrovnať s ťažkou životnou situáciou, zbaviť sa negatívnych emócií alebo má pocit, že jeho život nikam nevedie a má strach, že nie je schopný túto situáciu zmeniť, práve oranžová farba umožňuje otvorenie sa životu, vzdať sa minulosti, otvoriť dvere do budúcnosti a znovu si užívať života.

Oranžová farba má svoje stabilné miesto vo farbách dúhy a nezanedbateľné miesto v základnom čakrovom systéme človeka.

Druhá sakrálna čakra

Svoje miesto v spodnej oblasti brucha, kde podporuje najmä vaječníky a hrubé a tenké črevo. Pozitívny vplyv má aj na slezinu a žlčník. Pôsobí harmonicky a posilňujúco.
Oranžová farba podporuje aj chuť k jedlu, tak treba dávať pozor, kde sa ňou obklopujeme. Všeobecne však pôsobí silne povzbudzujúco na imunitný systém, naviac ako výživa na nervy a neposlednej rada podporuje obnovu buniek.

Oranžová je farbou medzinárodného bezpečia. Je to ekologická farba, úzko spojená s prírodou, predstavuje rešpekt a lásku k prírode.

Oranžová je veľmi silná a vibrujúca farba a aj je zmesou silných farieb. Preto je dôležité s ňou pracovať s uvážením a mierou.

 

Stojí za skúšku:
Aj jednoduchá dekorácia interiéru, ako váza oranžových kvetov – ľalií napríklad vám môže zdvihnúť náladu. Uvidíme, ako krásne to funguje.

 

Uistenie oranžovej farby:
„Som zdravá telesne aj duševne a vychutnávam si život plnými dúškami.“

 

 

Dada Macháčková

Žena, ktorá objavila vo svojom živote kúzlo farieb a prostredníctvom nich byť sama sebou.. miluje používať dve bodky na konci vety, lebo vždy sa dá niečo doplniť..

Prepadla čaru krásnych látok, vzorov, príjemných kvalitných materiálov a začala šiť oblečenie a doplnky pre ženy na mieru ich duše..

Vytvorila projekt Sprirituálna móda pre dušu ženy, v ktorom sprevádza ženy farbami ich duše a pomáha im cítiť sa krásne, nájsť svoju jedinečnosť a podporiť ženskú krásu, ktorú máme každá v sebe a svojsky..

Svoje skúsenosti a poznatky chce šíriť ďalej medzi ľudí, ktorých farebná cesta láka a otvára im nové možnosti ako sa nielen podporiť, ale aj liečiť, či už telo alebo zranenú dušu..

Hovorí ženám: „Každá žena je krásna do takej miery, ako si dokáže dovolí..“

Sprievodca Spirituálnou módou

Nájdi si chvíľku čas a objavuj sama seba.. 

Sprievodca Spirituálnou módou pre dušu ženy Ti napovie a pomôže hľadať indície podľa ktorých zistíš, kto vlastne si, čo sa Ti naozaj páči a kde máš ukrytú svoju jedinečnosť..

"Nájdi svoju jedinečnosť! ..a buď sama sebou..

Komentáre